Skrytí psychopati na pracovisku (recenzia na knihu)

„Ak mi pri tej knižke žiadny môj kolega nepríde ako psychopat, som psychopat ja?“ to bola prvá myšlienka, ktorá mi napadla, keď som začala čítať.

 

V knihe Skrytí psychopati na pracovisku od Davida Gillespie rozoberá ako tento pojem vznikol a jednotlivé rysy, ktoré sa u „psychopatov“ vyskytujú.

V knihe ma veľmi zaujalo rozbratie slávnych osôb ako Armstrong, Trump či Jobs. Trumpovi bola venovaná značná časť a vzhľadom na to, že za chvíľu sú tu prezidentské voľby, bolo to naozaj úžasné. Desivo úžasné. Na jeho rôznych výrokoch a konaní bolo ukázané, ako sa taký psychopat prejavuje. Nedostatok empatie je u neho priam hmatateľný a za všetko „môže“ nedostatok zrkadlových (von Economových) neurónov.

Pro tip: zistíte, či aj vaši malí toddleri sú psychopati (tí, čo ich máme doma, už vieme ) (=vtip).

Fun fact z knihy: Paracetamol potláča empatiu u zdravých. Tzn. nie len fyzickú bolesť ale aj emocionálnu, cez supresiu oxytocínu a vazopresínu. Naložte s touto informáciou, ako chcete 😀 Pozor na čas pre PMS, kedy ho my baby užívame, aby nám nevypol empatiu úplne. Nezabúdajte, vo väznici nemajú možnosti v skincare.
Fun fact: Psy nie sú pravdepodobne empatické, pretože nemajú von Economové neuróny, ale vedia sa na nás „naladiť“, lebo sme kľúčoví pre ich prežitie.

Čo ma nebavilo?
Nezaujali ma rozbory zápasov (neholdujem športovému kanálu), ale verím, že toto bude pre niekoho veľmi zaujímavé.

Čo by mohlo byť lepšie?
Prehľadnejšie rozdelenie. Bol to pomerne súvislý text, a nie vždy sa v ňom dobre orientovalo. Táto časť by sa dala spraviť lepšie, ale je to len malá smietka v porovnaní s výborným obsahom knihy.

Čo na záver:
Obsahovo výborná kniha. Celú knihu sa učíte, ako spoznať psychopata. Ja som nakoniec rozoznala minimálne jedného, s ktorým som pracovala.
Určite sa vám budú hodiť tipy na záver: ako prežiť so psychopatom, ak s ním musíte pracovať.

 

Knihu kúpite napríklad tu: www.martinus.sk 

alebo tu:
Knihu som dostala od @grada.sk