Ako prežiť skúškové

Po rokoch učenia som prišla na skvelý spôsob ako sa učiť efektívne a aj niečo zo života mať. Heslom je kompromis. Moja úspešnosť je celkom vysoká, preto sa podelím so svojimi mottami a vy mi na oplátku dáte vedieť, čo zaberá vám.

  1. Disciplína a rozpis

Každé učenie začína rozrátaním dní do skúšky. Odčítam minimálne dva dni a do zvyšných dní rozdelím počet otázok aj s opakovaním. Dva dni sú vždy taká „istota“, ak by som nestíhala. Disciplína spočíva v neúprosnom týraní seba samej: spravíš tie otázky, inak nejdeš von. Spravíš tú otázku a až potom môžeš ísť na wc (tá sa ukazuje ako najúčinnejšia). Alebo príjemnejšia verzia: spravíš otázku a dostaneš čokoládu.

Tým sa dostávame k druhému kroku a tým je:

 

  1. Motivácia

Podľa psychologickej definície je motivácia… neviem čo. Skúšku som síce mala pár dní dozadu, ale také žvásty si bohužiaľ nepamätám. A verím, že nie som sama. Pre mňa je motivácia svetlo na konci tunela. Tým nemyslím šťastie zo smrti, lebo keď ma klepne pepka, tak sa už nemusím učiť. Hm. Beriem späť, niekedy máte určite aj vy moment v skúškovom období, v ktorom ak by vás zrazilo auto, veľmi pekne by ste poďakovali tomu milému cudzincovi – šoférovi.

Naspäť k meritu veci. Motivácia je čokoláda po otázke. Výlet po niekoľkých dňoch učenia. 1 (opakujem 1, slovom jeden, uno, one atď) diel seriálu. Jedna kapitola z knižky…

Určite máte aj vy svoju motiváciu. Držte sa jej zubami nechtami, je to vaša BFF ( = best friend forever = naveky najlepší priateľ)

 

 

  1. Vyvetrať si hlavu

Doslova. Otvoriť okno a vyvetrať tie prdíky, ktoré sa v izbe nahromadili. Spolu s pachom potu a pretečených soplíkov a sĺz. A to nehovorím len preto, lebo je jar a som alergik.

Zabehnite do obchodu pre ďalšiu čokoládu. Aspoň vyvetráte oblečenie, ktoré máte na sebe už niekoľko dní.

(V nemenovanom obchode menom Albert na nemenovanom mieste v Brne, teda na Mendláku, sú už zvyknutí na moje zjavenia sa v pyžame počas zimného obdobia. Je čas potešiť ich čoskoro neoholenými nohami – však kto má na to čas a chuť.)

 

  1. Nezblázniť sa z toho

Pche – poviete si, že tej sa to ľahko hovorí. Hej, ľahko sa mi to hovorí a ešte ľahšie píše. Sem tam sa zosypať je už bežnou súčasťou skúškového. Hlavne, že ostatné dni berieme s humorom, no nie? Kým máme čas odpísať ľuďom na Facebooku, tak máme čas sa nezblázniť. Pár sĺz nikomu neuškodilo, len si treba zalaminovať poznámky. Akákoľvek tekutina či hmota po nich bude stekať rýchlejšie (myslela som kávu a čokoládu ty perverzák).

 

 

  1. Viera v happy end

Neviem kto je Viera a čo má spoločné s happyendom, jedno viem však naisto. Žiadna rieka nie je dosť hlboká na to, aby ste ju preborili. Žiaden kopec nie je dosť vysoký, aby ste naň nevyliezli. Žiaden hrudný kôš nie je dosť pevný, aby ste ho neprebodli, keď vás vyhodí. Áno, aj ja sa už asi dlho učím a šiši mi. Viz obrázok v čísle 4.

Tým chcem povedať, že zdoláte každú prekážku a jedného dňa sa dostanete do svojho cieľa nech už je akýkoľvek. Buď BOLD alebo Italic, ale nikdy nie Regular. Dosť kecov. Choďte sa učiť. Šup!