11 dôvodov, prečo medicína pripomína čarodejnícku školu

Nepoznám žiadneho fanúšika ságy, ktorý by nechcel v 11 rokoch dostať pozvánku do Rokfortu ( = Bradavice). Možno to bol podvedomí dôvod, prečo mnoho z nás išlo na lekársku fakultu. Čo myslíte?

 

 

 1. Aj keď ságu čítate 20-krát, vždy v nej nájdete niečo nové, čo tam predtým nebolo. Je podobnosť so skriptami anatómie čisto náhodná? Rovnako aj v nej je jedno, koľkokrát stranu prečítate. Garantujem vám, že tam zakaždým nájdete úplne nové slová, ktoré tam predtým na 100 % neboli!

 

 1. Latinčina pripomína hodinu čarovania. Hlavne, keď sa to učíte nahlas, je pravdepodobné, že sa zjaví maminka s koláčikmi a sústrastným pohľadom. Ak sa zakoktáte aj na skúške  alebo poviete slovko inak, pravdepodobne vybuchnete.

 

 1. Učenie patológie pripomína Obranu proti čiernej mágii. Sem-tam kniha vzlietne a tresne o zem/stenu. Alebo to švacne občas rovno s vami…

 

 1. Bilancia štúdia krkolomných názvov liečivých látok z farmakológie:
 • Počet vyčarovaných králikov – 2
 • 3x otvorenie Tajomnej komnaty pri opakovaní počas ehm potreby…
 • 2x odzbrojenie protivníka v izbe (veci padajú ľuďom z rúk, keď sa vás zľaknú pri šepkaní divných slov)
 • Počet neúspešne vyvolaných démonov – 1

 

 1. Predmet Liečivé byliny bol skvelý – naučíte sa robiť lektvary. Profesorky sú milé, hoci, skúšku z tohto predmetu môžeme naozaj prirovnať k týraniu profesorom Severusom Snapom.

 

 1. Každá príprava na skúšku pripomína veštenie: spravím to? Nespravím to? Pôjdem tam vôbec? Kto bude skúšať? Aké otázky si vytiahnem? Musím ťahať otázky pravou rukou pre šťastie. Predtým si trikrát odpľuť a otočiť sa okolo osy v smere hodinových ručičiek…

 

 1. Fantastické zvery a ich výskyt alias Mikrobiológia. Sú tu, oni vidia vás, vy nevidíte ich. Sú všade a čakajú, kedy môžu zaútočiť. A pod zväčšením vyzerajú ako malé príšerky.

 

 1. Dovolím si tvrdiť, že mnoho učiteľov bolo v minulom živote dementormi. Jasné, že neukazujem prstom na fyziologický ústav v Brne, ale hovorím, že keby som mala nejaké miesto pomenovať Azkaban, boli by to oni. Keď tam vkročíte, už nikdy nevyleziete ako predtým.

 

 1. Starostlivosť o zázračné tvory: keď potkan na patofyziológii prežije váš neprofesionálny zásah do jeho tela, musíte ho považovať za magického.

 

10. Ak nelietate na metle, lietate aspoň zo skúšky.

 

11. Detail na záver pre dlhovlasé ženy: čím viac sa učím, tým viac pripomínajú moje vlasy popis Hermioniných –                 vlnité a na stojace všetky strany.