EDU Effective Business school – MBA (recenzia)

EDU Effective ponúka online programy v angličtine vyučované technikou micro-learningu. Učíš sa cca 15 minút denne 10 mesiacov ( 4500 minút /75 hodín). Na konci získaš profesijný titul MBA -diplom, transkript a 2 certifikáty (IES a ICI, ktoré by mali zaručovať medzinárodnú kvalitu).

Ak štúdium ukončíš pod 10 mesiacov, dostaneš nazad 25€ a ďalších 25€ venuješ na charitu podľa svojho výberu. Za diplom v papierovej forme zaplatíš 55€, certifikáty v papieri stoja 110€. Suma za kurz je 579€.

 

 

Aké bolo študovať EDU Effective MBA?

 

Ja som študovala študijný program MBA – business management.
Každý deň som si sadla s mobilom a miesto sociálnych sietí sa prihlásila do svojho konta. Lekcie sa otvárajú vždy až po 4 hodinách. Na začiatku lekcie musíte absolvovať video nazvané „Daily tip„. Je povinné. Nasleduje ďalšia povinná séria videí „Micro-learning of the day„, kde vás presmeruje na videá na LinkedIn. Učia ju špecialisti vo svojich odboroch. To považujem za väčšiu výhodu oproti bežným lektorom, lebo každý učiteľ sa skutočne vyzná iba v časti tém, ktoré prednáša. Tu bývali tí, ktorí v tom reálne aj pracujú. Niektorí boli lepší prednášajúci, iní horší. Klasika. Pod videom si môžete prečítať transkript videa. To som občas využívala keď som nemohla nájsť slúchadla a musela som byť potichu.

Nasleduje po pár dňoch test s výberom správnej odpovede. Pred testom sa odfotíte, aby bolo jasné, že ste to vy. Takto majú moju databázu nenamaľovaných, neupravených a niekedy teda fakt nelichotiacich fotiek :D…

Potiaľto je to cca tých 20 minút, ak ste rýchly v teste. Ak nie je test, ide to naozaj do tých 15.
Potom si môžete pozrieť nepovinné „Practical video tip of the day„. Niekedy sú fakt skvelé. Trvajú cca 5 minút.
Každých asi 6 lekcii dostanete študijné materiály vo formáte PDF. Spracovanie bolo vždy veľmi pekné. Prejdete si tie, ktoré chcete.

Keď prejdete mrte testov počas 30 dní, tak v záverečný 30-ty deň je opäť jeden veľký test s výberom z otázok počas mesiaca. Následne (a niekedy aj priebežne počas toho mesiaca) píšete svoj „Action plan“ – teda čo z naučeného pretavíte do praxe a ako.
Z priebežných testov je následne spravený aj záverečný test. Databáza otázok je naozaj veľká. Počas môjho záverečného testu sa objavili asi 2 otázky u ktorých som si istá, že som ich predtým nikde nevidela. A vyplníte ďalší finálny action plan.

Mne osobne sa to páčilo, rada by som absolvovala aj iný program.

 

 

Otázky, ktoré ste mi dali na Instagrame o EDU Effective Business school:

 

„Môžeš si zapísať titul do občianskeho preukazu?“

Nie, MBA titul je profesijný titul a nezapisuje sa do občianskeho preukazu, bez ohľadu na školu.

 

„V akom jazyku to prebieha?“
Všetko je po anglicky. Možete ale používať google translator alebo si nechať preložiť stránku.

 

„Prečo je to lacné?“

Tu môžem len hádať, ale podľa mňa zosumarizovanie rôznych kurzov z LinkedIn nebude stáť tak veľa. Mať osobne prítomných lektorov, ktorých musíš zaplatiť stojí oveľa viac. Na druhú stranu, fakt sa učíš od tých, ktorí s tým pracujú každý deň.

 

„Akú to má váhu?“

To je otázne. MBA titul je čím ďalej populárnejší, ale nemá u nás nikde akreditáciu. Preto nie je ako klasický akademický titul, ale má označenie profesijný titul. Profesijné tituly uznáva každá firma podľa svojich kritérii, ktoré nikde nie sú na dohľadanie. Preto ak ho chceš kvôli konkrétnej práci, je lepšie sa tam priamo informovať.

 

„Naozaj sa učíš iba 15min denne?“

Väčšinou. V podstate čas závisí aj od tvojej šikovnosti. Ak chceš ísť naozaj do hĺbky, zaberie to viac času. 15 min* 30 dní * 10 mesiacov je 4500 minút dokopy tzn cca 75 hodín, ale naozaj iba toho najminimálnejšieho času.

 

„Je to dôležité do životopisu?“

Nie. Nejde ani o samotný titul. Ak to niekto chce robiť iba kvôli titulu nech sa na to rovno vykašle. Dôležitejšie sú vedomosti nadobudnuté počas kurzu a ich využitie v praxi.

„Čo ak jeden deň vynechám?“

Učivo je oficiálne rozložené na 10 mesiacov, ale môžeš si ho predĺžiť na 12 mesiacov, ak sa neučíš každý deň. V 31 dňových mesiacoch máš ale vždy deň navyše. Akurát február je zrada. Učíš sa kedy chceš a kedy môžeš.

 

„Na čo mi to je?“

Do mnohých vedúcich pozícii už titul podobného charakteru vyžadujú.

 

Viac informácii nájdete tu: www.edueffective.online