The ultimate survival guide – návod pre prvákov medikov

Gratulujem, došli ste až sem a opäť, do tretice ste opäť prváci. Ale ako to prežiť? Šesť rokov je dlhá doba… Prečítajte si pár sarkastických vtipov, velice dôležitých tipov. Čo si máte nachystať, aby ste prežili s minimálnou ujmou? Plus špeci tipy pre medikov z MUNI.

 

Priprav si dobrú stoličku…

Aby sa tvojmu zadku sedelo dobre. Nie je to vtip, skutočne budeš počas najbližších pár rokov sedieť na prdeli ako sliepky na vajciach a drilovať sa. Mäkká podložka a opierka na bedrovú chrbticu (mne osobne pomáha strategicky zrolovaný vankúš) ti spravia veľkú službu. Po pár týždňoch už vystriedaš viac polôh počas jednej hodiny učenia ako počas … (áno, dobre myslíš – koitu).

 

 

Priprav si veľa zvýrazňovačov

Orientovať sa v texte, aký ti predložia, je priam nemožné. Vnes trochu farieb do svojho života, keď už nebudeš tak často chodiť von a vidieť svet. Ale prosím ťa, zvýrazňuj podstatné, inak sú ti na nič. Keď tak použi štetec.

 

 

 

Priprav na to kamarátov

Už sa im nebudeš môcť venovať tak často ako predtým. Nezabudni však na kompromisy. Čo je to za život, keď ani nevyjdeš raz za čas von? Ešte aj väzeň občas dostane vychádzky za dobré správanie.

 

„Ak plačeš, tak plač vo vnútri- ako víťaz.“

 

Nestresuj sa toľko zo skúšok, až sa z toho nepobliješ

Ľahko sa hovorí, ťažšie koná. Tiež patrím medzi tých, ktorí v ráno skúšky nezjedia nič a ak áno, tak uctievajú porcelánového boha. Veľa skúšajúcich je natoľko lucidných, aby pochopili, že sa nenaučíš všetko naspamäť. A pár ďalších sú asi zakomplexovaní blázni. Doteraz som ich zmýšľanie nepochopila a to chodím s učiteľom! Ak ich niekto pochopil, napíšte mi to.

Anatómia, najväčší strašiak medicíny od čias Básnikov ťa zase tak strašiť nemusí. Je to veľká drilovačka a pár učiteľov je nepríjemných, ale bude aj horšie. Prvá prednáška ťa určite vydesila a cítil si sa asi tak ako Štepán Šafrán dole vo videu. Mŕtvoly ťa však tak desiť nemusia. Už sa na bežných ľudí podobajú iba mierne a rebierka dokonca vyzerajú veľmi chutne.

 

 

Najdôležitejšie pravidlo:

 

S nikým sa neporovnávaj. Každý sa učí inak, každý ma iný štýl. Ty sa niečo naučíš za desať minút a iný za hodinu a opačne. Niekedy sa to proste nenaučíš vôbec. Je to normálne a trpí tým každý, ale nikto ti to nepovie nahlas.

Dokonca ani nemusíš nikomu hovoriť o svojich známkach. Ani kedy máš skúšku. Mysli na to.

 

 

 

 

(De)Motivačné tričko povie každému presne to, čo si myslím. Robiť rozhodnutie o výbere školy ešte raz, tak nepôjdem na medicínu. Určite by som šla na Rokfort (Bradavice).

Farebne ponožky sú niečo, čo ti (a garantujem ti, že aj tvojmu okoliu) zdvihne náladu.

Fixky – hoci sa už učím prevažne z notebooku, maľujem si omalovavánky pre dospelých.

Externá nabíjačka – keď sa ti vybije mobil počas nudnej prednášky, z ktorej nemôžeš odísť, pochopíš. Zmier sa s tým, že akokoľvek je predmet úžasný, prednášajúci môže pokojne patriť medzi zaklínačov hadov.

 

 

Tipy pre medikov z MUNI

Masarykova univerzita má skratku MU. To má aj Monster´s university. Už piaty rok si myslím, že to nie je náhoda.

Nedávajte si v Academicu tieto jedlá:

  • Pepřová omáčka
  • Polievka z morských plodov
  • Robi opatrne
  • So študentským špeciálom buď obozretný. Pozeraj sa, ako sa tvária tí, čo si ho už objednali.

V Academicu ale majú skvelú pizzu, som závislá na Americano.

Peklo sa nenachádza na konci campusu, smer Anatomický ústav. V skutočnosti je to Fyziologický ústav. Prečo? Pochopíte časom sami, škoda vás zdeptať tak skoro.

Skrinky dole v nemocnici Nemocnice Bohunice sú taký menší IQ test.

 

Nezabudnite!!!

Follownúť túto stránku na Instagrame –  viem, je to otravné, že to každý od vás chce, ale!

Tu máte 5 dôvodov: 

  1. So mnou máte najlepšie medické info
  2. Nerevem nad každou skúškou
  3. Beriem medicínu s humorom a sarkazmom
  4. Nájdete tu rozhovory s učiteľmi a doktormi a preniknete za ich temnú vizáž
  5. A skutočne dobré články, nad ktorými sa poučíte a aj pobavíte.