B-medic: prípravné kurzy na medicínu (rozhovor+recenzia)

Nová moderná doba nové moderné možnosti. Tak by sa dal zhrnúť prístup B-medicu v prípravách na príjímačky na medicínu. Kto za tým všetkým stojí? Ako sa stať ich lektorom? To a ako bonus moju recenziu na ich online produkty si môžete prečítať v tomto článku. PS: nešetrila som ich.

Môžete sa nám predstaviť? Kto za celým B-medicom stojí?

Ahoj, já se jmenuju Lucie Ulrichová a společně s Jonášem Kunstem a Ondřejem Siverou jsme na začátku našeho studia na lékařské fakultě založili kurzy Bmedic. Jonáš je už nyní čerstvý doktor a zároveň PhD student a já s Ondrou studujeme 5. ročník všeobecného lékařství v Brně.

 

Ako ste prišli na nápad robiť kurzy?

Před 5 lety většinou příprava na lékařské fakulty probíhala jako velké přednášky pro několik stovek studentů. I my osobně jsme si podobnou přípravou prošli a říkali jsme si, že nám to úplně nevyhovovalo a že by to určitě šlo dělat lépe. Naše představa byla malé skupinky, ve kterých budeme moct diskutovat na ,,kamarádské“ úrovni a také důkladně procvičíme učivo k přijímačkám. Všichni tři jsme si přijímačkami na medicínu prošli, věděli jsme, co to obnáší a měli jsme pocit, že středoškolákům máme co předat – nejen znalosti, ale také zkušenosti a tipy k přijímačkám. S doučováním spolužáků jsme již měli zkušenosti, a tak jsme do toho šli., Každý rok se počet našich studentů zdvojnásobuje, což věříme, že je známka toho, že kurzy vedeme dobře.

 

Kde zháňate lektorov? Ak by niekto chcel robiť u Vás lektora, kde sa môže prihlásiť?

Všichni naši lektoři jsou studenti (nebo absolventi) lékařské fakulty, proto se zaměřujeme na hledání výhradně zde. Snažíme se vybírat si ty nejlepší uchazeče – mezi naše podmínky patří například výborné umístění u přijímacích zkoušek a určitý talent pro práci se studenty. Ideální lektor by měl mít výborné teoretické znalosti daného předmětu, ale zároveň musí umět komunikovat se studenty a být schopný jim předat své znalosti. Součástí přijímacích pohovorů je mimo jiné krátká prezentace odborného tématu, ze které můžeme posoudit tyto schopnosti. Pokud by u nás někdo chtěl pracovat, může nám poslat svůj životopis na email info@bmedic.cz, pohovory pro nové lektory probíhají přibližně dvakrát do roka.

 

Aké kurzy v súčasnosti ponúkate?

Pro příští školní rok nabízíme celoroční kurzy v Brně, Olomouci a Bratislavě – tyto kurzy probíhají od října do května. Ve všech městech také plánujeme jarní kurzy, které budou probíhat od února do května. Pro zájemce o intenzivnější studium (větší počet lekcí) nově otevíráme také pomaturitní studium v Brně, které ale mohou využít i studenti, kteří mají teprve před maturitou.  Ke všem prezenčním kurzům získá student přístup k Online kurzu (variantu samostudium).

 

Ideální lektor by měl mít výborné teoretické znalosti daného předmětu, ale zároveň musí umět komunikovat se studenty a být schopný jim předat své znalosti.

 

Na aké kurzy sa môžu budúci medici tešiť?

Úplnou novinkou je Online kurz, který jsme plánovali již delší dobu, ale koronavirová krize tento nápad velmi urychlila. Online kurz má dvě varianty:

1. Online samostudium obsahuje texty, obrázky a krátká videa k důležitým tématům z biologie, chemie a fyziky. Dále je součástí kurzu nástroj Procvičování, který obsahuje cca 1500 otázek vytvořených našimi lektory – zde si může student procvičovat své znalosti vlastním tempem. Pro těžko zapamatovatelná témata jsme vytvořili opakovací Quizlet kartičky.

2. Online s lektorem má k tomu všemu navíc živé lekce z biologie, chemie a fyziky, které budou probíhat podle předem daného rozvrhu. Tyto lekce probíhají ve virtuální třídě a umožňují interakci lektora se studentem pomocí chatu a otázek, kde student vybírá správnou odpověď – ze všech lekcí je pořízen záznam, který je k dispozici do konce školního roku. Studenti budou mít také možnost konzultovat nejasné příklady s lektory a v rámci nejvyššího balíčku jsou soukromé lekce dle výběru. Výhodou oproti klasickým prezenčním kurzům je možnost účastnit se lekcí z pohodlí domova.

 

Online Bmedic kurz recenzia

Plánovala som svedomito skritizovať celý online kurz. Po tom, čo som si ho mala možnosť celý prelistovať, musím prehlásiť, že dokopy nie je čo. 

Čo by mal podľa mňa poriadny online kurz obsahovať? 

  1. Učivo je samozrejmosťou – bez zbytočností, najmä dôležité veci, ktoré sa často pýtajú na príjimačkách. 
  2. Kvízy na precvičenie učiva, lebo nie je nič lepšie, ako keď zistíš, čo naozaj nevieš v pohodlí domova, kde sa môžeš v pokoji zosypať, zahundrať si a o jednu čokoládu neskôr sa to doučiť. 
  3. Modelové testy. O ich dôležitosti sa netreba snáď ani vyjadrovať. Považujem za dôležité, aby som vedela, akým štýlom sa na príjimačkách pýtajú otázky. Kde sú chytáky. K tomu samozrejme doporučujem aj modelovky priamo z vyhliadnutých univerzít. 
  4. Videá, lebo niet lepšej veci, keď vám niekto kecá a vysvetľuje a vy musíte iba sedieť a počúvať. Hlavne, keď už máte čítania plné zuby. 

 

Pozrime sa spolu na varianty:

  • Online samostudium – cenovo dostupná varianta pre príjimačky 2020 ale už aj 2021!, ak sa hlásite na budúci rok na medicínu (Ak sa pýtate, kedy sa začať pripravovať, odpoveď je, že už včera bolo neskoro. Poznám vás, moji milí prokrastinátori.). Ponúka dve podvarianty a to je verzia Štart a verzia PLUS. V Štarte chýba účasť na modelových online príjimačkách (bez toho sa dá žiť), pravidelné skupinové konzultácie s lektorom (dalo by sa prežiť) a skupina na FB na dotazy (toto by mi ale naozaj chýbalo. Nie je nič lepšie ako mať možnosť sa niekoho spýtať, keď neviete odpoveď). 
  • Online s lektorom – o niečo drahšia varianta v troch verziách: Štart, Plus, Premium. Ideálna pre takých, ktorí žijú v miestach, kde sa vrany otáčajú, ale zároveň chcú mať pravidelné školenia s lektorom. A pre lenivcov, ktorí sa nedonútia učiť sami – na tom zapracujte, na medicíne sa vám to zíde.  
  • Jednotlivé predmety – pre tých, ktorým nejde fyzika. 😀 

 

Čo sa mi nepáči? Cena zodpovedá spracovaniu a snahe, ktorú museli vynaložiť, aby to dali dokopy. Ale naozaj nie je nízka pre chudobného študenta a keby som sa pre tento kurz rozhodovala, určite by zavážila. Preto ich odporúčam sledovať na Instagrame  alebo Facebooku a striehnuť si aj na akcie, ktoré raz za čas dávajú na svojej stránke. Čisto online samoštúdijný kurz je ale určite najdostupnejšia možná alternatíva. Osobne by som si asi vybrala túto možnosť, vzhľadom na moju introvertnú až asociálnu povahu a preferenciu učiť sa sama doma (Ak ste tu noví a premýšľate, prečo si ju neobjednávam, tak preto, lebo už to mám celé za sebou). 

 

Jeden som pre vás vypýtala. Zľava 20% z online kurzov s členstvom do 30.6.2020.

tvorimsrdcom20

Kód bude platný do 31.5. 2020.

 

Ďakujem B-medicu za rozhovor 🙂